Tviter je popularna društvena mreža, na kojoj se može naći mnogo toga interesantnog. Omogućava da pratiti javne ličnosti, interesantne osobe, ali i haštagove, liste i još mnogo toga. Možete diskutovati sa nepoznatim osobama, i uvek biti u toku sa najnovijim vestima. Naravno, imajte u vidu da je na Tviteru sve javno. Boravak na ovoj popularnoj društvenoj mreži ne mora da bude zabavne prirode. Postoje i nalozi koji tvituju ozbiljne stvari, naučna istraživanja i slično. Elem, pošto se od našeg prethodnog članka, mnogo toga izmenilo, sastavili smo spisak ažuriranih trikova i uputstava. Verujemo da većinu već znate, ali nije naodmet da bacite pogled.
1) Ograničenje broja naloga koje pratite
Tviter je limitirao broj osoba koje možete pratiti na dve hiljade, za sve naloge koji imaju manje od dve hiljade pratilaca. Sačekajte da vaš broj pratilaca pređe 2000, pa počnite da pratite nove korisnike. Čak i tada postoje određeni limiti, na primer, ne možete da zapratite mnogo korisnika odjednom. Ali, po svoj prilici, ako ste regularan korisnik, a ne spamer, nećete imati problema sa limitima i ograničenjima.
2) Pratite nekoga krišom preko privatnih listi
Tviter liste su prilično moćna stvar i nekoliko puta smo pisali o njima. Omogućuju da organizujete korisnike po grupama, ali i da nekog pratite krišom, to jest da taj neko vas ne vidi u svojim pratiocima, a da ga vi ipak pratite. Pročitajte detaljno uputstvo o listama na Tviter ovde. Vodite računa da liste budu privatne.
Nalozi koje pratite preko listi ne ulaze u broj vaših dozvoljenih pratilaca, pa su liste zgodan način da zaobiđete ograničenja.
3) Tviter preko mobilnog uređaja
Tviter je idealan za korišćenje preko tableta ili telefona, jer su poruke kratke, pa ih lako možete kucati, gde god da se nalazite. Naravno vodite računa da su društvene mreže, pa i Tviter, pravi gutači vremena, i nemojte da postanete zavisni. U svoju mobilnog aplikaciji možete ubaciti više od jednog naloga, a ne zaboravite da isključite obaveštenja, ako vam smetaju.
4) Pratite više naloga istovremeno
Postoje aplikacija koje omogućavaju da direktno upravljate, odgovarate i pišete sa nekoliko naloga na Tviteru. Naš omiljeni je Hootsuite.
5) Isključite promotivne tvitove
Unutar svog nalog otčekirajte opciju da vam se prikazuje promotivni sadržaj. Idite na Settings – pa na Security i Privacy.
Potom, odčekirajte dve opcije koje vidite na slici.
6) Uključite verifikaciju u dva koraka
Verifikacija u dva koraka smanjuje verovatnoću da vam neko hakuje nalog. Nezgodno je to što onda svaki put, prilikom logovanja, morate da unosite lozinku i šifru koja vam stiže na vaš broj telefona.
Ako spadate u osobe koje ne žele da rizikuju, ili ste javna ličnost, onda definitivno treba da uključite dvostepenu verifikaciju.
7) Isključite sva obaveštenja
Obaveštenja preko elektronske pošte ili preko veb aplikacije mogu da budu iritantna.
Isključite ih sve ili samo neke od njih veoma jednostavno odlaskom u Settings – pa na Email ili Web notifications.
8) Tagovanje u slikama
Tviterova mobilna aplikacija ima mogućnost tagovanja naloga u slikama. Možete tagovati ukupno do deset osoba, nezavisno od toga da li ih pratite ili obrnuto, i svako od njih će o tome dobiti obaveštenje.
U slučaju da ne želite da vas neko taguje u svojim slikama, isključite tu opciju ili omogućite da mogu da vas taguju samo osobe koje pratite.
9) Možete neprimetno utišati nečiji nalog iz svog fida, bez da ga otpratite
10) Isključite retvitove
Možda pratite osobu koja ima zanimljive sopstvene tvitove, ali neprestano retvituje sve i svašta, što vam nije zanimljivo.
Umesto da je otpratite, možete izbaciti njene retvitove iz svog fida.
11) Napredna pretraga
Ne zaboravite na naprednu pretragu u situacijama kada želite da otkrijete nove naloge ili vesti.